Acvit Tüy Dökücü Krem Ürün Görseli

Kadınlar İçin En İyi 6 Tıraş İpucu

Dünyadaki tüm kadınlar vücut kıllarını kozmetik nedenlerle uzaklaştırıyor. Birçoğu en ucuz yöntem olan tıraş yapmaya karar verdiler. Tıraş hala bazı dezavantajlarla birlikte gelir – bunlardan nasıl kaçınacağınızı ve en iyi sonucu elde etmeyi öğrenin!

Çok farklı epilasyon yöntemlerine rağmen – cilalama, depilasyon kremleri ve hatta lazerle epilasyon – birçok kadın en hızlı ve en ucuz yöntem olan tıraş için sadık kalmaya devam ediyor. Bu tıraş ipuçlarını okuyun ve tıraş olmanın tüm dezavantajlarını nasıl önleyeceğinizi öğrenin.

1. Cildinizi Yumuşatın

Tıraş işleminden önce cildi yumuşatmanın bir zorunluluktur. Ölü cildi kurutmak istemezsiniz, bu nedenle tıraş işleminden önce cildinizin yeterince yumuşak olduğundan emin olun. Kendinize sıcak bir banyo yapın ve bir süre ıslatın. Cildinizin yumuşak ve pürüzsüz olduğunu düşündüğünüzde traşlamaya başlamaktan çekinmeyin.

2. Eksfoliye

Ölü cilt hücrelerinden tıraş olurken tıraş bıçağını tıkamasına izin vermekten ötürü eksfoliye ederek kurtulmak her zaman daha iyidir. Tıraştan önce peeling için eldiven ve / veya vücut kese ve bez kullanın.

3. Tıraş Kremi veya Jel kullanın

Kadınlar için çok kokulu tıraş kremleri olsa da gerçek şu ki, bunlar ile erkekler arasında büyük bir fark bulunmuyor. Erkekler traş kremi inanılmaz nemlendiricilerdir, özellikle kuru cildiniz varsa bunlardan birini kullanın. Aftershaves kullanmayın; cildinizi tahriş edebilir ve kötü bir kızarıklık oluşturabilirler. En hassas bölgeler için aloe vera veya yağlayıcı bir tıraş jeli içeren ürünler kullanın.

4. İyi Tırnağı Bulun

Mükemmel ustura bulmadan önce biraz zaman geçecek. Hassas cildiniz varsa, kaynamış şeritlere sahip tıraş makinesini kullanmak iyi bir fikir olacaktır. Arkadaşlarınızla konuşun ve onlardan birkaçını önermelerini isteyin. Hangisinin deneyeceğinden emin değilseniz – Gillette Venus işe yarayabilir.

5. Tıraşı değiştirin

Gergin bir bıçak kullanarak takmaktan daha iyi bir yol yok. Bıçak ağzınızı düzenli olarak değiştirin ve başka birinin traş makinenizi asla ödünç almayın.

6. Nemlendirin

Tıraş cildinizi kurutur, bu yüzden tıraştan sonra yeniden su toplamak önemlidir. Nemlendirmek için bir nemlendirici veya yağ kullanın. Bazı parçaların çok kuru gibi geldiğini düşünüyorsanız, bu alanlara biraz ekstra bebek yağı uygulayın.

 

7. Acele Etmeyin

Evet elbette bazen gerçekten bacaklarınızı acele etmeniz gerekiyor, ancak bunu genel bir uygulama yapmamaya çalışın. Bunun yerine, zaman ayırın ve bacaklarınızı yavaşça tıraş edin.

Ben sıcak bir duşla başlıyorum. Sıcak su aslında tüylerinizi daha yumuşak yapar, bu yüzden tıraşı daha kolaydır. Nemlendirici tıraş kremi uygulayın ve ayak bileklerinizi ve dizlerinize dikkat ederek bacaklarınızı dikkatli bir şekilde tıraş edin.

Bu bölgeler en kolay leğen ve kimse her tıraştan sonra kırmızı lekeler istemiyor. Tıraş bıçağını cildinize karşı basmayın – elde edebileceğiniz tek sonuç lekelendir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )