Acvit Tüy Dökücü Krem Ürün Görseli

Epilatör Kullanmanın Herhangi Bir Yan Etkisi Var mı?

Her şeyden önce bir epilatörün ne işe yaradığına bir göz atmalıyız. Bir epilatör birçok cımbız içeren bir elektrikli cihazdır. Cımsızlar saçları cildinizin kökünden çeker; tıraş makinesinin aksine tüyleri deriden keser. Kendiniz için mükemmel bir epilatör elde etmek için epilatör incelemeler bölümümüzü inceleyin. Bir göz atmaya değecek her markayı analiz ediyoruz.

Bildiğiniz gibi, gözlerinizi koparmak için cımbız kullandığınızda canınız yanar. Çoğu durumda bir epilatör yaklaşık 40 cımbıza sahip olacak ve cildi aynı anda tüylerini çekiyor olacaktır. Piyasadaki bir epilatörün 72 cımbızı vardır, Emjoi epilatör incelemeler bölümünde buna bir göz atabilirsiniz . Tüyleri kökten çeken tüm cımbızların cildiniz üzerinde bazı yan etkileri olacaktır.

Epilatörler güvende mi?

Tabii ki, birçok kişi vücut epilasyonunda onları herhangi bir yan etkisi olmadan kullanıyor. Her şey cildinizin ne kadar hassas olduğuna bağlı. Daha sonra tartışacağımız yan etkilerden kaçınmanın yolları vardır. Bir epilatör kullanmaktan kaynaklanabilecek tek kötü şey cildinizi nipleyebilir, cildinizi tıraş gibi kesebileceği ihtimali düşüktür. Epilasyonun o kadar çok faydası vardır ki acı tarafı buna değecektir. Yalnızca ilk birkaç gurubunuzda acıyor, bu nedenle onunla birlikte kalırsanız, vücudunuz daha önce hiç dokunmadan pürüzsüz ve ipeksi olmamış olacak. İyi bir epilatör satın almanız önemlidir, bugün alabileceğiniz en iyi epilasyona Braun Silk-epil 7, son model, sayı 9 da denir.

Epilasyon cildiniz için kötü mü oluyor?

Hiç değil, epilasyon için cildinizi hazırlayabilir, ılık su cildinizi döker ve yetişkin tüylerde ve cildin tahriş olmasından kaçınır.

Bunlar epilatörün yüzdeki ve vücudun her yanındaki aynı yan etkileri. Yüz için en iyi epilatörü satın aldığınızdan emin olun ve hiç problem yaşamayacaksınız. Yetişkin tüylerin içine girmeniz mümkündür. Derinin altında büyüyen kıllar. Resimde gösterildiği gibi.

Cildin kızarıklığı. ciltte kırmızı gözlükler.
Ciltte küçük kırmızı çarpmalar.
Noktalar veya beyaz başlıklar.
Şişme.
Morarma.
Kanama olasılığı.
Boğaz deri, bir süredir acı verici olabilir.
Bunlar bir epilatör kullanmanın temel dezavantajlarıdır.

Epilatörün artılarını ve eksilerini gözden geçirmelisiniz, çünkü avantaj yolu dezavantajı aşıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok iyi markalar vardır, ucuz olanlar Remington’tır, eğer sizin için olanlar gibi bu ses bizim Remington epilatör incelemelerimize göz atın.

Epilasyonun avantaj ve dezavantajları:

Şimdi bir epilatör kullanmanın dezavantajlarını yaşadık , avantajlara bir göz atalım;

Yavaş saçların yeniden büyümesi. Tıraş edene kadar epilasyon yapmanız gerekmez.
Saçlar daha inceltiyor. Her yaptığınızda daha az acı çekin.
Satın almak ve koşmaya devam etmek çok ucuz.
Kullanımı kolay.
Yüz ve bikini çizgisi dahil olmak üzere tüm vücutta kullanılabilir.
Sonuçlar şaşırtıcı; çok yumuşak pürüzsüz cilt uzun süre.
Dolayısıyla epilasyonun pek çok faydası var. Sonuçlar, uyuşturucu bir krem ​​veya sprey kullanırsanız ayarlanabilen acıya da değer.

Epilasyon öncesi cildinizi hazırlarsanız tüm yan etkilerden kaçınılabilir.

Bir Epilatör Kullanmanın Yan Etkilerini Önlemek İçin Cildinizi Nasıl Hazırlayabilirsiniz?

Yetiştirilen tüylerde nasıl önlenir : Epilasyona başlamadan önce pul pul dökülmelidir. Satın almak için herhangi bir ekstra malzeme olmaksızın en etkili biçimde pul pul yapabilme şekli.

Kuru alanı elinizle ovun. Püskürtme eldiveni veya lif kabağı da kullanabilirsiniz.
Epilasyon yapacağınız bölgeye ılık su koyun. Bu döküntülerinizi açacaktır.
Artık cildi kurutabilir ya da ıslak ve kuru epilatörünüz varsa ıslak bırakın.
Sonra epilasyon yapın. Epilatöre sert cildinize bastırmayın, hafifçe cildin üzerinde tutun.
Bu çok basit adımları uygulayın ve siz epilasyon yaparken tüylerinizde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız.

Cildin kızarıklık derecesi:

Epilasyon cildi sık sık bastığınızda bu olur. Epilatör cildinize hafifçe tutun. Ayrıca, dönen bir kafa olan bir epilatör almak en iyisidir; epilatörü cilde karşı sert bir şekilde bastırır çünkü saç dökülmesi iyi sonuç alınmaz. Bir epilatör, belli açılardan en iyi sonucu verir; biri dönen bir baş ile burada çok yardımcı olur. Epilasyondan önce cildinize ılık su ilave ederek cildi hazırlarken de yardımcı olur.

Kırmızı darplar:

Küçük kırmızı çarpmalar, saç cildi zorla yoğundurunca ortaya çıkar. Bunu önlemek için döküntülerinizi açmanız gerekiyor, kıllar daha kolay serbest bırakılacak ve daha az acı verici olacak. Yine, o döküntüleri açmak için deriye ılık su uygulayın.

Noktalar:

Aynı burada geçerlidir, epilasyondan önce deriyi hazırlar ve lekelerden kaçınılacaktır. İyi pul pul dökmüş olduğunuzdan emin olun ve hiç görünmezler.

Şişirme:

Bir epilatör vücudun herhangi bir yerinde kullanılabilir; bazı bölgelerde şişme olur, diğerlerinde şişme olmaz. Epilasyondan önce epilasyon yapmanız durumunda bunun olması muhtemel değildir. Gerçekten uzun tüylerde oluşabilir, saç tüylerini epilasyona başlamadan önce bir tıraş makinesiyle düzelterek önleyebilirsiniz. Günümüzde en iyi epilatörlerin tüyleri bir kum tanesi kadar epilasyon yapıyor. Epilatörü sık sık kullanırsanız, bunun olması daha az olasıdır. Tüylerin tekrar tekrar büyümesini beklemeyin.

Saç dökülmesi:

Cildin tüylerini kopartığınız için bazı insanlar morarma yaşadığını biliyorum. Benim tavsiyem epilasyondan önce bir tıraş makinesiyle saçları kestirmektir. Uzun kılların çekilmesi çürüklere neden olur, bu sıklıkla epilasyon ve tüylerin uzamasına izin vermemek suretiyle önlenebilir.

Kanama:

Yine bu uzun tüylerde çekilmesiyle olur, çoğu insan bunu kolun altı bölgesinde yaşar. Alanı tıraş edin önce elden, iyi bir epilatör satın alarak çok yardımcı olur.

Deri altı cilt:

Epilasyondan sonra cilde bir krem ​​uygulayın. Uyuşturucu bir krem ​​ya da kakao yağı gibi bir şey kullanabilirsiniz, seçim sizindir. Daha sonra cildinizi yatıştıracak herhangi bir krem ​​hünerleri yapacaktır.

Orada, epilatör kullanmanın yan etkilerinin tam listesi ve sana olan biteni nasıl engelleyeceğin var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )